Fundacja "Umysł" im. Alfreda Buttsa

Fundacja Umysł im. Alfreda Buttsa  rozpoczęła swoją działalność w 2012 roku, a jej założycielką    i fundatorką jest Anna Arana.
  Nasze Statutowe cele:
  • Działanie na rzecz kultury i higieny umysłowej w tym zarówno na rzecz sportu kwalifikowanego jak i rekreacji umysłowej oraz profilaktyki zdrowia psychicznego.

• Wyrównywanie szans rozwojowych dla różnych grup społecznych, przeciwdziałanie i zapobieganie wykluczeniu społecznemu.

• Mobilizacja wszystkich grup społecznych do utrzymania oraz podnoszenia sprawności umysłowej, w szczególności przez osoby starsze, młodzież i dzieci.

• Wspieranie osób zagrożonych marginalizacją w podejmowaniu aktywności na rzecz kompleksowego rozwoju oraz poprawy efektywności działania i jakości życia w wymiarach osobistym, rodzinnym, społecznym, zawodowym i ekonomicznym.

• Krzewienie zamiłowania do systematycznego uprawiania rekreacji umysłowej i sportu, Prowadzenie działalności szkoleniowej wśród osób sprawnych i niepełnosprawnych.

•  Działania na rzecz ekologii, ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

•  Propagowanie zdrowego trybu życia oraz racjonalnego modelu odżywiania.